Statystyczne analizy

Analizy statystyczne ulepszają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się olbrzymie szanse zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w zakresie stosowania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednak specjaliści muszą nauczyć się innowacyjnych zestawów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to błyskawicznie rozwijające się technologie, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych schematów w rozległych zestawach informacji. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz złożone, przeważnie oszałamiające, zmiany zachodzące wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie wydatki korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są proporcjonalnie rozciągnięte na rozwój wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych konsultantów. Oba rodzaje inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali sporą wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie daje im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zakłóceń cyfrowych, nieodzowne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje zysków, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest konieczne dla taktyki, funkcjonowania, konsultantów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla ekspertów, jak również ich klientów, nauka o danych i analizy statystyczne są aktualnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i statystycznego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewtajemniczonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby wyjaśnić – w nieskomplikowanych pojęciach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich sporządzić. To jest miejsce, gdzie wstępują konsultanci. To nie dane, ale ludzie, którzy umieją je odtworzyć i zużytkować, są prawdziwym atutem dla klientów. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są wciąż wyjątkowością na rynku. Specjaliści, którzy potrafią łączyć własne dane badawcze z kwalifikacjami strategicznego myślenia ze zdolnością do wyjaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych? https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*