Program do fakturowania

W wielu przedsiębiorstwach konieczne jest korzystanie z dobrze dobranego oprogramowania. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur, który bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie tego typu dokumentów wystawia się dość sporo.

Darmowy czy płatny?

Obecnie na rynku jest bardzo dużo programów, które mają pomagać w błyskawicznym oraz pozbawionym błędów wystawianiu dokumentów. Do wyboru są darmowe wersje jak również sporo płatnych, wybór zależy przede wszystkim od zainteresowanego nimi klienta. Bezpłatne programy najczęściej mają dość ograniczone funkcje, dlatego też nie w każdym przedsiębiorstwie dobrze się będą sprawować. Zdarza się, iż firmy trudniące się tworzeniem programów dają możliwość rozszerzenia funkcjonalności programów darmowych przez wykupienie opcji dodatkowych. Jednakże niezwykle dużo firm decyduje się od razu na komercyjne wersje oprogramowania do fakturowania, uznając że dają one nie tylko więcej możliwości, ale także mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również dostarczane na czas aktualizacje.

Oprogramowanie na indywidualne zamówienie

Znacznie częściej programy do wystawiania faktur wykonywane są na indywidualne zamówienie przedsiębiorstw. W takiej sytuacji najczęściej ważnym aspektem jest to, by był on jak najlepiej zintegrowany z systemem magazynowym oraz sprzedaży danej firmy, co umożliwia bardzo łatwe aktualizowanie stanu produktów w czasie wystawiania dokumentu. Obecnie koszty związane z wykonaniem tego typu programu na indywidualne zamówienie są stosunkowo niskie, ze względu na rosnącą ilość firm, które się tym trudnią.

Jakie funkcje musi mieć program do faktur

Dobre oprogramowanie do fakturowania musi mieć kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez kłopotów. Przede wszystkim powinien pamiętać dane kontrahentów, dla których wystawiane są dokumenty. Dzięki temu można uzupełnić miejsca odszukując kontrahenta po numerze NIP, adresie czy nazwie. Dobrze, jeśli daje także możliwość podglądu wszystkich faktur wystawionych dla określonego kontrahenta. Dzisiaj także ważną kwestią jest to, by program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w kwestii danych osobowych.

SzybkaFaktura to portal, dzięki któremu prowadzenie działalności gospodarczej oraz obowiązki z tym związane nie będą już wyzwaniem! System informatyczny, z którego dzięki portalowi mogą Państwo skorzystać to rozwiązanie, które ma na celu dostarczenie profesjonalnego wsparcia zarówno dla właścicieli firm niezależnie rodzaju i skali działalności. W ramach systemy oferowane są przydatne i intuicyjne w obsłudze funkcje dobrane pod kątem potrzeb, ale też wymagań właścicieli małych i dużych przedsiębiorstw funkcjonujących w rozlicznych sektorach, a także biur rachunkowych.

Źródło – http://szybkafaktura.pl/blog/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*