Jaki kolor wybrać do pokoju dziecka?

W oczekiwaniu na narodziny dziecka rodzicom często towarzyszy niemały stres związany z tym, aby jak najlepiej przygotować się na przyjście nowego członka rodziny. Jednym z ważniejszych elementów przygotowań jest oczywiście urządzenie miejsca, które ma być dla dziecka miejscem bezpiecznym, gdzie przebywa większość swego wczesnego życia.
I gdy zaczyna się cały proces z tym związany, jednym z ważniejszych aspektów jest kolor przewodni całego pokoju.
I mimo że utarło się już, że jak dziewczynka to kolor różowy, a jak chłopiec to niebieski, to obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na bardziej uniwersalne kolory takie jak szarość, biel z paroma kolorowymi elementami.
Obecnie dużo się mówi na temat wpływania kolorów na psychikę i samopoczucie człowieka i zostało to potwierdzone przez szereg badań.
Kolor zielonym uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa, niebieski koi nerwy, pomaga w komunikacji, żółty- wzmacnia system nerwowy, pobudza intelekt, czerwień- pobudza. Ważne jest jednak aby ograniczyć się do 2-3 kolorów. Mimo że kolory te dają wiele korzyści, musimy pamiętać, iż stosowanie tych kolorów w nadmiarze może przynieść skutki odwrotne do oczekiwanych.
I, mimo że we współczesnym świecie panuje moda na urządzanie pomieszczeń w jak najbardziej minimalistycznym stylu z przewodnictwem kolorów takich jak biały czy szary, to warto się zastanowić nad tym, jakie korzyści może nam przynieść zastosowanie bardziej szalonych kolorów do pokoju naszych pociech.

Sprawdź sklep internetowy https://babydoro.pl/